Konto użytkownika

Dane teleadresowe

Adres

Imię i nazwisko/nazwa:
Michał Blachowski
Kod pocztowy, miejscowość:
Poznań
Województwo, kraj:
wielkopolskie, Polska

Telefon

Telefon mobilny:
+48 5... [ Pokaż ]

E-mail,Strona WWW

E-mail:
michal-bla... [ Pokaż ]

Social media

Facebook:

Opis profilu

Jestem instruktorem oraz sędzią Nordic Walking. Należę również do Stowarzyszenia Nordic Walking Poland.

Jak to się zaczęło?

Nigdy nie byłem jakoś specjalnie wysportowany. Lubiłem biegać za piłką, grać w siatkówkę czy jeździć na rowerze, ale traktowałem to raczej jako odskocznię od codziennych zajęć niż formę regularnego treningu. Z czasem tego ruchu było coraz mniej, a gdy zacząłem pracować zawodowo moja aktywność fizyczna ograniczała się właściwie do „biegania” do i z pracy :). Zacząłem wtedy chodzić na zajęcia hatha jogi. Ćwiczyłem ją przez dłuższy czas jednak nie do końca się w niej odnajdywałem. Czegoś mi tam brakowało.

Jakiś czas później dowiedziałem się o Nordic Walking. Zaciekawiony nową formą aktywności szybko zapisałem się na szkolenie z marszu. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Zachwycony nową formą ruchu szybko zaopatrzyłem się we własne kije, żeby maszerować z nimi kiedy tylko będzie możliwość. Był rok 2009 nordic dopiero rozwijał się u nas, więc widok człowieka maszerującego z kijami, a bez nart :) budził czasami uśmiech lub „wesołe” komentarze. Nie zniechęcało mnie to jednak do rozwijania nowej pasji. Z czasem zaczęło się pojawiać coraz więcej kijkarzy. Dzięki temu też zauważyłem, że moja technika nie jest w pełni prawidłowa. Trafiłem wtedy zajęcia prowadzone przez grupę Marsz Po Zdrowie. Pod czujnym okiem Marcina – szefa MPZ :) zacząłem doskonalić technikę i regularnie trenować, co zaowocowało tym, że w 2013r. sam zostałem instruktorem Nordic Walking. Przez kilka lat prowadziłem szkolenia i grupy w ramach MPZ oraz pomagałem przy organizacji różnych eventów sportowych.

Nordic walking stał się moją pasją, którą staram się dzielić z innymi. Jest również świetnym narzędziem do utrzymania formy i dobrego samopoczucia.

Jeżeli chcecie spróbować takiego rodzaju aktywności zapraszam na zajęcia.

Regularne zajęcia odbywają się co sobotę o godz. 9.00 w Lasku Dębińskim. Szczegółowe informacje znajdziecie na profilu (link po lewej)

Do zobaczenia na ścieżkach :)

Lokalizacja

Obserwujący

Pokaż wszystkich

Tagi

Twoja lista tagów jest na razie pusta.