W ostatnich latach nordic walking stał się na tyle popularny, że nie dziwi nas już grupka osób bieżących po parku z kijkami. Nic dziwnego, skoro do uprawiania tej dyscypliny prócz kijków do nordic walking, wygodnego obuwia i odrobiny chęci, nie potrzeba nic więcej. Prócz niewielkiej ilości potrzebnego sprzętu, dodatkowym atutem tej dyscypliny jest fakt, że można ją wykonywać praktycznie bez ograniczeń wiekowych i kondycyjnych. Jednym słowem to sport dla każdego, któremu niestraszny zwykły spacer.

Jeśli zaczynasz przygodę z Nordic walking lub trenujesz z koleżanką od jakiegoś czasu, choć bez odpowiedniego przygotowana, raczej szurając kijkami po podłożu ;) Przeczytaj nasz poradnik Nording walking dla początkujących.

Opracowaliśmy go specjalnie dla Ciebie wraz z wykwalifikowanym trenerem i sędzią w tej dyscyplinie — Michałem Błachowskim z Poznania. Dzięki tej lekturze łatwiej będzie Ci dobrać odpowiednie kijki do nordic walking i wprowadzić do swoich treningów kilka prostych modyfikacji, dzięki którym spalisz więcej kalorii i pobudzisz aż 90% mięśni do pracy! Zapraszamy do lektury!
 

1. Pierwszym artykułem naszej serii  jest "Nordic walking podstawy". Dowiesz się z niego jak, kiedy i gdzie powstała ta dyscyplina, a także poznasz nordic walking efekty dla swojego ciała i samopoczucia, na jakie możesz liczyć. Michał odpowiada w nim także na pytanie, dla kogo ten sport jest najlepszy oraz jakie są jego poziomy zaawansowania. Okazuje się, że relaksacyjny spacer po lesie z kijkami, to dopiero początek tej zabawy.
 

Nordic walking podstawy

Kto wymyślił? Co daje? Dla kogo i jak uprawiać nordic walking? Gdzie chodzić z kijkami? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule...


2. Kolejna publikacja to fachowe porady specjalisty, dotyczące kijów do nordic walking. Jeśli planujesz ich zakup, dowiedz się, jakie są ich rodzaje oraz jak i z czego są zbudowane. Ważna kwestia, jaką porusza w tym artykule Michał, dotyczy tego, czy wybrać regulowane kijki do nordic walking, czy też lepiej sprawdzą się takie o stałej długości oraz jak dobrać kijki do nordic walking? W artykule znajdziesz 2 sposoby na ich właściwy dobór do swojej wysokości i dowiesz się ile kosztują.
 

Kijki do nordic walking

Szukasz kijki do nordic walking? Poznaj porady trenera tej dyscypliny i dowiedz się jak je dobrać, ile kosztują, z czego są wykonane i jakie mają właś...


3. I ostatni artykuł naszego poradnika, w którym Michał omawia 4 podstawowe zasady "Jak chodzić z kijkami" prawidłowo. Dzięki tej lekturze będziesz mogła/gł w prosty sposób poprawić swoją technikę na tyle, że nordic walking zalety dla Twojego ciała i umysłu, staną się osiągalne. Tym samym zwiększysz spalanie kalorii nawet o 40%, zaczniesz kształtować swoją sylwetkę bardziej efektywnie, a także poprawisz ogólną kondycję, wydolność i przestaniesz obciążać nadwyrężone stawy. Warto? Warto!
 

Jak chodzić z kijkami

Zaczynasz przygodę z nordic walking? Poznaj 4 podstawowe zasady jak chodzić z kijkami. Radzi Michał Błachowski trener i sędzia tej dyscypliny.


Kije do nordic walking dobrane odpowiednio, wygodne obuwie sportowe na stopach, czas na nowy, ulepszony trening nording walking! Życzymy udanej i wspaniałej dla Twojego ciala i głowy wędrówki.