Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia motywacja do treningu jest kluczem do sukcesu w niejednej dziedzinie życia. To ona nieustannie napędza Cię do działania i towarzyszy w najtrudniejszych chwilach. Jeśli brak Ci motywacji do systematycznych treningów, skorzystaj z naszych porad.


Nie szukaj wymówek, zacznij działać
 

Ciągle narzekasz na brak czasu? Pamiętaj, że każdy ma go tyle samo, a dzięki doskonałej samoorganizacji możesz tak ułożyć dzień, by znaleźć w nim chwilę na ulubione przyjemności. Zamiast wracać z pracy autobusem czy tramwajem pokonaj trasę na rowerze lub biegiem – tym samym będziesz mieć zaliczony trening. Oglądaj motywujące filmiki, czytaj historie ludzi, którzy zaczynali tak samo jak Ty, a dzięki systematyczności osiągnęli wymarzone cele. Z wyprzedzeniem planuj swój dzień, a z pewnością znajdziesz czas na wszystko. W widocznych dla Ciebie miejscach rozwieś inspirujące cytaty i cele które chciałbyś osiągnąć. Zarówno te małe (np. wykonać trzy treningi w tygodniu), jak i te duże (np. przebiec maraton).
 

Spacer a zdrowie

Idziemy na spacer, czyli kilka słów o tym jak się zmotywować do pierwszej aktywności fizycznej, jak wytrwać oraz ile dobrego taka wędrówka da naszemu...


Szczupła sylwetka dzięki bieganiu
 

Strata zbędnych kilogramów jest najczęstszym motywem do podejmowania aktywności fizycznej. Nie bez powodu, bowiem odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z regularnym wysiłkiem jest skuteczną drogą do wypracowania smukłej sylwetki. Nowa sukienka, obcisłe jeansy czy seksowne bikini będą dodatkową motywacją. Przy lustrze lub na lodówce warto przyczepić zdjęcie wymarzonej sylwetki. Ćwicz z przyjaciółką, swoją drugą połówką – dzięki temu łatwiej będzie Ci wyjść na trening, a przy okazji będziesz mieć czas dla bliskiej osoby. 


Radość i zdrowie
 

Wyrobienie nawyku regularnych ćwiczeń może być czasochłonne i na początku możesz odczuwać delikatne mikrourazy czy tzw. zakwasy. Nie przejmuj się, gdyż z czasem będziesz odczuwać coraz większą radość i przypływ energii, który przełoży się również na życie codzienne. Zyskasz więcej zapału do pracy i trudnych zadań. W czasie treningu będziesz mieć czas tylko dla siebie i choć na chwilę zrelaksujesz się i zapomnisz o żmudnych obowiązkach. Regularna aktywność fizyczna ma również ogromny wpływ na zdrowie. Dzięki niej dotlenisz organizm, odmłodzisz skórę i masz większe szanse uchronić się przed chorobami takimi jak m.in. nadciśnienie, cukrzyca czy miażdżyca. 


Nowe znajomości
 

Kojarzysz grupy biegowe i ich nieodpartą energię? To właśnie jest siła grupy. Jeśli samemu nie możesz zmotywować się do ćwiczeń lub nie wiesz jak poprawnie je wykonywać, znajdź w swojej okolicy grupę biegową lub klub fitness. W ten sposób poznasz nowych ludzi z którymi wzajemnie będziecie się motywować. Niejednokrotnie w takich grupach można znaleźć przyjaźń na lata, miłość czy znajomości, które prędzej czy później będą procentować. 


Nagradzaj siebie
 

Motywacja do ćwiczeń to również małe i duże nagrody. Np. za każdy wykonany trening odkładaj drobną sumę do skarbonki, z której po pewnym czasie uzbiera się spora suma np. na nową sukienkę czy wpisowe na prestiżowy bieg. Bądź inspiracją dla kogoś mniej doświadczonego. Po dobrze wykonanym treningu zaplanuj sobie małą przyjemność, np. masaż czy owocowy koktajl. Zmieniaj swoje biegowe trasy i muzykę w słuchawkach – wszystko po to, by urozmaicać ćwiczenia. Zapisz się na zawody sportowe, dzięki którym łatwiej będzie Ci wyjść na trening, bo będziesz chciał się do nich przygotować. Kup nowe ubrania do ćwiczeń i prowadź dzienniczek w którym będziesz zapisywać swoje małe i duże osiągnięcia.
 

Jak zacząć biegać?

Bieganie to doskonały sposób na zachowanie smukłej sylwetki, znakomitej kondycji, żywego umysłu i wyśmienitego humoru. Same plusy. Jak więc zacząć bie...


Motywacja do treningu może przybierać różne formy. Jakąkolwiek z nich wybierzesz, najważniejsze, by przyniosła oczekiwane rezultaty i doprowadziła Cię do upragnionego celu.