Jadąc na wakacje pod namiot, koniecznie trzeba dobrze zaplanować listę rzeczy, które zabierzemy ze sobą. Zwłaszcza, jeśli jedziemy z małymi dziećmi! Korzystając z własnych doświadczeń, przygotowałam dla Was listę, która ułatwi Wam spakowanie dzieci. 
 

Checklista "Co zabrać na camping z dziećmi"


Jakim rodzicom przyda się najbardziej, co zawiera ta checklista pakowania i w czym mi się przyda?

Poniższy przepis na pakowanie na wakacje z dziećmi, przeznaczony jest dla rodzin podróżujących samochodem, z dziećmi do około 5 lat. Na jego podstawie możecie stworzyć swoją, dostosowaną do własnych potrzeb idealną checklistę "Co zabrać na camping z dziećmi".

Łatwiej będzie się z nią pakować na wyjazd. Warto taką listę pakowania zabrać również do walizki czy plecaka i mieć przy sobie. Kiedy będziesz pakować całą ekipę przed drogą powrotną do domu, również pójdzie Ci sprawniej i zmniejszysz ryzyko, że o czymś zapomnicie lub zgubicie na miejscu.. Dobrze przygotowana lista pakowania dla Twojej rodziny, przyda się nie tylko w trakcie najbliższego wyjazdu, ale także przy każdym następnym kempingu z dzieciakami.

Prezentowana checklista zawiera niemal wszystko, co jest potrzebne dla maluchów, na rodzinny wyjazd samochodem na camping. Jej uzupełnieniem jest nasza lista rzeczy na wyjazd, samochodem. Lista "Co zabrać na camping z dziećmi" jest otwarta, jeśli masz jakieś sugestie, co warto dodać, napisz do nas, zostaw komentarz pod tym artykułem, lub skontaktuj się z nami przez nasz fanpage na Facebook’u
 

Od ogółu do szczegółu - czyli główne kategorie bagaży


Podzieliłam tą listę pakowania na kilka tematycznych bloków, dla ułatwienia korzystania z niej. Są to kategorie takie jak:

1. Bagaż podręczny - a w nim dokumenty dziecka.
2. Ubrania dzieci - gdzie opisałam praktyczny zestaw ubrań i butów na każdą pogodę. 
3. Higiena dziecka w podróży - w której zebrałam listę  dziecięcych kosmetyków i gadżetów kosmetycznych.
4. Bagaż - czyli wszelkie plecaki turystyczne i torby podróżne, w które się spakujecie .
5. Apteczka podróżna dla dziecka - z lekami i akcesoriami, przeznaczonymi do gaszenia pożarów zdrowotnych, w wielu sytuacjach, jakich dzieci z pewnością nam dostarczą.
6. Namiot i wyposażenie namiotu - czyli domu, w którym ujęłam to, czego potrzebują dzieci w namiocie.
7. Kuchnia turystyczna - a w niej dziecięce naczynia oraz najpopularniejsze jedzenie dla dzieci.
8. Dziecko w samochodzie - czyli wszystko, co jest konieczne i co może przydać się w długiej podróży samochodowej z dziećmi.
 

Pobierz przydatną checklistę "Co zabrać na camping z dziećmi"
 

Wydrukuj ją, dopisz swoje rzeczy, po czym odhaczaj kolejne pozycje, w trakcie pakowania tak dużej ilości rzeczy. Ułatwisz i przyspieszysz sobie ten żmudny proces i ograniczysz ryzyko, że o czymś ważnym zapomnisz. Warto taką listę pakowania zabrać również do walizki czy plecaka i mieć przy sobie. Kiedy będziesz pakować całą ekipę przed drogą powrotną do domu, również pójdzie Ci sprawniej i zmniejszysz ryzyko, że o czymś zapomnicie lub zgubicie na miejscu.

Pobierz plik w wersji word (do edycji) lub pdf

Lista rzeczy na wyjazd z małymi dziećmi, samochodem pod namiot - wersja word
Lista rzeczy na wyjazd z małymi dziećmi, samochodem pod namiot - wersja PDF

A teraz pobieraj, pakuj się i w podróż! Szerokiej drogi, pięknych miejsc dla Was! ;) Oraz przeczytaj artykuł o tym, co dorośli powinni spakować na kemping.
 

Co zabrać na kemping? [Jaki namiot, śpiwór i wyposażenie]

Z tego poradnika dowiesz się, co zabrać na kemping, bez jakich gadżetów się nie obejdziesz i jak wygodnie się urządzić pod namiotem. Sprawdź!